Օգոստոստի 3-ին ԱԺ ութերորդ գումարման առաջին նստաշրջանի ընթացքում քննարկվեց ԱԺ նախագահի տեղակալների ընտրության հարցը:
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ծովինար Վարդանյանը ներկայացրեց խորհրդարանի նախագահի տեղակալի թեկնածու Հակոբ Արշակյանի կենսագրական տվյալներն ու գործունեությունը:
Հակոբ Արշակյանը, շնորհավորելով նորընտիր պատգամավորներին, շնորհակալություն հայտնեց խմբակցությանը՝ իր թեկնածությունն առաջադրելու համար:
«Խորհրդարանական գործունեության հիմնական տեսլականը դիտարկում եմ Կառավարության ծրագրերի բովանդակային սինքրոնացումը թե՛ իշխող ուժի նախընտրական ծրագրի, թե՛ Հայաստանի զարգացման հնարավորությունների ռազմավարության հետ»,- նշեց փոխխոսնակի թեկնածուն:
Հակոբ Արշակյանն ընդգծեց, որ վերոնշյալ տրամաբանության մեջ է դիտարկում նաեւ խորհրդարանական դիվանագիտության, միջազգային գործընկերության զարգացման հնարավորությունները:

On August 3, during the first session of the NA eighth convocation, the item of electing NA Vice Presidents was debated.
The deputy of the NA Civil Contract Faction Tsovinar Vardanyan presented the biographical data and activities of the candidate for the Vice President of the Parliament Hakob Arshakyan.
Congratulating the newly elected deputies Hakob Arshakyan thanked the faction for nominating him as a candidate.
“I consider the main vision of the parliamentary activities as the content synchronization of the programmes of the Government with both the pre-election programme of the ruling force, and the strategy of the opportunities for the development of Armenia,” the candidate for the Deputy Speaker noted.
Hakob Arshakyan has underlined that he also considers the opportunities for the development of parliamentary diplomacy and international partnership in the abovementioned logic.